MAŽAS FLAKONAS – DIDELIS EFEKTAS
Meškeriotojai puikiai žino keistą ir nepaiškinamą sindromą, kai vienam kimba, o kitam visai šalia niekas net plūdės nepakrutina, nors valai vienodo skersmens, kabliukai tokie pat, tas pats masalas. Deja, kažkas ne taip ir baigta. Taiau taip buvo iki neseno laiko, o dabar kaimyno pranašumo priežastis gali būti nedidelis flakonas su kvapniu purškalu, laikomas žūkladėžės kampelyje.
Aromatų dvelksmas
Vokieių žūklės ekspertai neseniai paskelbtuose atsiliepimuose teigia, kad jaukas ir masalai apipurkšti kvapniais sirupais, tampa veiksmingesni. Nors tiek jaukai, tiek masalai turi natūralų, tik jiems būdingą kvapą, taiau kartais jo nepakanka, kad žuvys suplauktų iš didesnio ploto. Antra, kai tiek jaukas, tiek masalas kvepia vienodai, žuvys neturi jokio stimulo masalą stverti pirmiausiai ir rankioja maistą iš eilės. Treia, būtent stipresnis kvapas, sklindantis nuo masalo, paskatina žuvis susidomėti siūlomu kąsneliu. Ypa tai aktualu vangaus kibimo dienomis. Ketvirta meškeriojant dažnai būna labai paranku nuslopinti natūralų masalo ir jauko kvapą ir pakvėpinti jį kitu, pvz., konservuotą kukurūzo grūdą apipurkšti uodo trūklio lervos išspaudų sirupu, kad taptų nebejuntamas saldus pirmykštis masalo kvapas. Visos šios gudrybės, kurių praktikuojantys meškeriotojai savo arsenale turi daugiau, padeda realiose salygose prisitaikyti prie žuvų įnorių.
Ką ir kodėl kvėpiname?
Purškiamais sirupais galima kvėpinti ne tik šutintus kvieių grūdus, konservuotų kurūzų grūdus, tešlą, duonos skeveldras, bet ir sliekus, musės lervas, žuvies gabaliukus, kreveių kąsnelius, perluotės išpjovas, o taip pat jauko rutulius ir pabiras, užmetamas laidynėmis arba supilamas specialiais puodeliais, tvirtinamais prie ilgų sudurtinių meškerykoių viršūnės.
Tiesa, stambūs jauko rutuliai purškalu apdorojami reiau, nes paprastai kvėpinamas visas mišinys, o štai nedideli jauko rutuliukai, kurie dažniausiai turi neutralų kvapą ir kuriais paprastai jaukinama papildomai, daug veiksmingesni, jei pamaudomi purškalo debesėlyje. Aromato šleifas lieka vandenyje ilgam ir skatina žuvis sukinėtis šalia masalo, Na, o tos aptikusios jauko daleles, plūduriuojanias vandenyje, ima rankioti jas su dvigubu entuziazmu.
Aromatinių medžiagų, naudojamų žūklėje, asortimentas labai išsiplėtė – dabar jaukai ir masalai gardinami ne tik tradiciniais sirupais, bet ir egzotiniais purškalais. Štai ypa meškeriotojų vertinamų EUROBAITS purškalų ir pilstomų sirupų gamoje greta tradicinių vanilės, medaus, karamelės ar anyžiaus kvapo preparatų atsirado silkės, ananasų, krevetės, žuvies taukų netgi saldaus sūrio skonio aromatizatorių. Nelaukti kvapai labai dažnai būna veiksmingi nestandartinėse situacijose, prasto kibimo dienomis, juos patariama naudoti, kai vanduo po pavasarinio polaidžio dar nenuskaidrėjęs ir žuvys prasiau įžiūri vandenyje masalus ir dažnai orientuojasi pagal uoslę.
Kaip tai daroma?
Kiekvienas meškeriotojas turi susidaryti savo taktiką, kaip, kur ir kada naudoti kvapnius purškalus. Beje, ekspertų teigimu, patartina vadovautis keliomis taisyklėmis, kurios padeda suformuoti savo purškalų naudojimo atvejų ir nuostatų sąvadą. Patariama nesivadovauti savo uosle ir pojūiais, nes žuvų skonis ir polinkiai – ne tokie pat kaip žmogaus. Kitaip tariant, tai reiškia, kad ne viskas, kas skanu mums, patrauklu vandenų gyventojams. Klaidinga nuomonė, pabrėžia ekspertai, dažniausiai susidaroma todėl, kad žuvims ir žmonėms vienodai gardūs biskvitai ir meduoliai, medus ir žemuogės.
Ekpsertai taip pat pataria kvapnius purškalus naudoti saikingai ir atsakingai: nebūtina vienu purškalu kvėpinti visą užmaišytą jauką ir visus masalus – geriau nedidelę porciją jauko, o masalą apipurkšti tada , kai jis užvertas ant kabliuko. Žvejojant dugninėmis su šėryklėmis, geriausia kokiu nors kvapu pagardinti tik tą jauko dalį, kuri prikimšta į šėryklę, o tuo paiu purškalu apdoroti ir masalą. Tokia taktika padeda per trumpą laiką ir gana tiksliai nustatyti, koks kvapas geriausiai vilioja žuvis.
Nepamirškite, kad EUROBAITS purškalų koncentracija – didelė, todėl nereikėtų maudyti juose masalo, kol purškalas ima varvėti nuo jo ant žemės. Taip pat reikėtų atsiminti, kad tam tikru metų laiku įvairios žuvų rūšys geriausiai reaguoja į tam tikrus aromatus, pvz. stambūs karšiai vasarą ypa žavisi karamelės ir braškių kvapais, bet galima pasirinkti ir vanilę arba medų, nes šie kvapai vilioja karšius visą sezoną. Beje, kuojas taip pat. Visos žuvys turi savo pomėgius, bet tai – atskira tema.
EUROBAITS purškalų gamoje – ne tik egzotiški arba taikių žuvų (etiketėje nurodoma, koks konkretus purškiamas sirupas geriausiai veikia karšių, kuojų, karpių, lynų, karosų uoslę ir vaizduotę) viliojimui pritaikyti purškalai, bet ir specialūs aromatai, padidinantys plėšriųjų žuvų žūklei skirtų spiningo arba gyvūninės kilmės masalų veiksmingumą. Tai lydekų, sterkų, ungurių, ešerių, upėtakių uoslę veikiantys aromatai. Tad, jei kūrybiškai naudositės purškalų teikiamomis galimybėmis, gali pavykti gerokai pagerinti laimikius.
Buteliuko talpa 50ml, praktiškai užtenka 2-3 sezonams.