Naujo tipo toliašaudės šėryklės kaip ir dera sezono naujovei pasižymi puikia kokybe ir, žinoma, deramai įpakuotos
Ar visada pagalvojame, kaip vienokios ar kitokios konstrukcijos šėryklė atsiguls ant dugno? Dažniausiai – ne. Ir renkamės fyderinę šėryklę pagal du paramertus – jos masę ir, reikalui prispyrus (pavyzdžiui, kai Nemune reikia švystelti masalą į vagos vidurį), ieškome toliašaudės šėryklės, o reiktų dar atsižvelgti į tai, kaip jaukas skleisis iš šėryklės?
„Meškeriokim kartu“ parduotuvė pristato šio sezoną naujovę (tuo pat metu, kaip ir jos tėvynėje – Anglijoje – atkreipkite dėmesį, kad žengiam koja kojon su inovacijomis) pristatė naujovišką šėryklę, kurią aštrialiežuviai kaip mat praminė jūreivišką stikline. Terminas jūreiviška stiklinė laivyne reiškia gėrimams skirtą indą, kuris labai stabilus ir neapsivožia net kai laivas vartosi nuo šono ant šono. Tačiau vienas dalykas, tarkim, stiklinė, kurią ranka statome ant stalo ir mums niekada nekyla mintis ją statyti dugnu į viršų, ir visai kitas – šėryklė, kuri ant dugno gali atsigulti aukštyn dugnu. „Stiklinė“ – šėryklė, kuri visada atstoja ant grunto dugnu. Kodėl? Puikiai matyti nuotraukoje – žiedo formos svarelis – jos dugnas.
Kokie tokios šėryklės privaluma? 1. jaukas iš jos sklinda labai tolygiai į 360 laipsnių kampu; 2. tokia šėryklė – idealiai tinka naudojant, vadinamąjį „šampaninį“ jauką (jis veikiamas išsiskiriančio anglies dvideginio kyla link paviršiaus ir suformuoja iš tolia matomą jauko debesėlį). Trečia, šėryklė – toliašaudė. Ją galima nusviesti nė kiek ne mažesnį atstumą nei klasikinę toliašaudę šėryklę – su šrato arba kulkos formos svareliu priekinje dalyje.
Kadangi tuoj įsibėgės dugninės sezonas, rekomenduojame šias šėrykles žūklei Nemune, Kuršių mariose, giliuose ežeruose, karpių tvenkiniuose, kur masalą ir jauką reikia užmesti toli nuo kranto.
Iki susitikimo ant krantelio Marius Urnikis
Spausti čia, jei norite pirkti
Gyvai pamatyti ir įsigyti galite Klaipėdoje, Naujojo uosto g. 18 arba Klaipėdos g. 7, Ukmergėje